Zioła szwedzkie Marii Treben – Zastosowanie – Właściwości – Cena

Co to są zioła szwedzkie i czy warto je stosować?

zioła szwedzkie marii treben zastosowanie

Zioła szwedzkie to zbiór 11 naturalnych składników, które pomagają w wielu chorobach i schorzeniach od wieków są znane ze swoich leczniczych właściwości, jednak do popularyzacji ich przyczyniła się Maria Treben mieszkanka Austrii i zwolenniczka naturalnych metod leczenia. Istnieje teoria, że sam skład i wybór ziół przygotował lekarz Claus Samst z którym znała się Maria jednak nie są to potwierdzone informacje, warto dodać, że sam lekarz dożył ponad 100 lat.

Mieszanka ziół szwedzkich ma szerokie zastosowanie zdrowotne, może ze skutkiem łagodzić wiele schorzeń unikając przy tym szkodliwych antybiotyków. Zafascynowany postanowiłem przybliżyć Wam czytelnikom nieco właściwości i zastosowanie omawianych ziół. Warto dodać, że zioła szwedzkie są bardzo popularne i możemy kupić gotowe preparaty jak np.nalewka lub przygotować je sami.

Zioła szwedzkie naturalne właściwości

Tak jak wcześniej wspominałem zestaw ziół to 11 różnych substancji są to między innymi aloes, manna, rabarbar, kurkuma, mirra, teriak, korzeń kurkumy, arcydzięgiel.

Gotową nalewką możemy kupić lub przygotować sami przykładowa mieszanka ziół Marii Treben zawiera około 90 g zioł

 • teriak 10g
 • manna 10g
 • korzeń 10g
 • piłun 10g
 • senes 10g
 • rabarbar 10g
 • mirra 5g
 • kamfora 8g

Taką nalewkę możemy spokojnie używać zewnętrznie i wewnętrznie o czym nieco dalej….


Stary rękopis Marii Treben

Wg. Starego rękopisu Marii szwedzkie zioła skutecznie działają na

maria treben rękopis nalewka

 1. Bóle głowy – Kompozycja ziół i aplikacja za pomocą mokrej chusteczki pomaga usuwać bóle głowy, wzmacniać pamięć i generalnie poprawia kondycję umysłową chorego
 2. Problemy z oczami – Gdy masz problemy z oczami, zioła szwedzkie również Ci pomogą we wszystkich przypadkach zaczerwień i innych dolegliwością jak również przy jaskrze przykładając opatrunek na chore oczy
 3. Różnego rodzaju trądzik i inne bakterie, te choroby mogą być wyleczone za pomocą ziół gdy będziemy je systematycznie stosować na chore zmiany skórne
 4. Zapalenie gardła – również tutaj sprawdzą się zioła gdy utrudnione jest przyjmowanie pokarmów, zioła mogą zredukować ból

I wiele innych takich jak:

 • Skurcze żołądka
 • Gruźlica
 • Leczenie porażeń i śladów po ospie
 • Omdlenia
 • Hemoroidy

Cały rękopis dostępny na www

Zioła szwedzkie liczne zastosowania

Zioła Szwedzkie można stosować na kilka sposobów jednak najpopularniejsze to aplikacja wewnętrzna ( herbatki, napoje,soki) i aplikacja wewnętrzna ( okłady, opatrunki)

Wewnętrznie

Zgodnie z zaleceniami o oryginalną tezą Marii Treben zioła powinno stosować się dwa razy w ciągu dnia dla najlepszych efektów rano i wieczorem po łyżeczce (15g) ziół z herbatą. Gdy doskwierają nam większe dolegliwości dozwolone są nawet 4-5 łyżeczek dziennie, jednak tutaj już zalecam konsultację z odpowiednim specjalistą w tej dziedzinie czyli jakimś lekarzem medycyny naturalnej. Każdą łyżeczkę ziół szwedzkich należy wymieszać ze szklanką ciepłej wody jednak nie wrzące. Przepis zaleca też wypicie po połowie herbatki ziołowej przed i po posiłku dla najlepszych efektów.

Zewnętrznie

Drugą opcją w jaki sposób możemy używać ziół jest aplikacja zewnętrzna na liczne opatrunki i rany. Należy nawilżyć we wodzie z 15g ziołami szmatkę lub ręcznik następnie nasmarować ranę czymś ochronnym jak np. smalcem lub inną maścią ochronną jak np. rumiankowa następnie przyłożyć ręcznik ziołowi jest to zabezpieczenie przed podrażnieniem skóry mocnymi składnikami ziołami. Opatrunek na ranie zostawić na około 3 godziny, później wymienić do maksymalnie 2 razy na dzień.

Czy warto stosować naturalne zioła szewedzkie?

Jeśli doskwierają Ci problemy z trądzikiem, chorobami wewnętrznymi, zaparciami, częstymi bólami głowy to warto zastanowić się nad stosowaniem ziół. Wszystkie zioła są naturalne i posiadają całą rzeszę zwolenników medycyny naturalnej na całym świecie. Informacje na temat każdego składniku można bez problemu znaleźć w internecie. Jednak warto pamiętać, że wszystko należy stosować z umiarem i stosować się do zaleceń naparu lub ziół, które kupimy.

Większość takich mieszanek ziół takich jak szwedzkie ze sukcesami były stosowane przez zakonników w leczeniu trudnych schorzeń w dawnych czasach.

Jak przygotować mieszankę szwedzką ?

Tutaj znalazłem ciekawy filmik na temat przygotowania ziół na własną rękę

Jaka cena za zioła?


Zioła w zależności od pochodzenia i zawartych w nim składników i masy możemy zakupić już w przedziale 30-40 zł jeśli chodzi o wyselekcjonowane zioła Marii Treben, inne gatunki i mieszanki możemy znaleźć w aptekach i sklepach zielarskich w cenie od 20 do nawet 100 zł. Przy zakupie ziół warto poczytać dostępne o nich opinie na portalach z opiniami.

Źródła artykułu
http://www.maria-treben.pl/index.php?i1,stary-rekopis
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4446506/
Sklepy internetowe
Artykuły prasowe

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *