Zielona kawa – idealny środek na odchudzanie? • Właściwości • Cena • Opinie

Zielona kawa cudowny środek na odchudzanie czy pic na wodę?

zielona kawa na odchudzanie - enaturablog

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się nieco mniej popularnej zielonej kawie, którą jednak warto poznać dlatego, że prawie każdy z nas pił kiedyś kawę. Zatem zielona kawa to nic innego jak czarna kawa jednak na surowo co oznacza, że nie występuje u niej proces palenia, dzięki czemu można zachować więcej właściwości tych bardziej prozdrowotnych.

Zielona kawa to idealny suplement dla zawodowych sportowców, którzy potrzebują odpowiedniego pobudzenia łączy w sobie elementy kofeiny z substancjami odpowiadającymi za utratę masy ciała czy też pomagająca podczas aktywnych ćwiczeń. Jeśli jesteś sportowcem warto uwzględnić ją w swojej diecie, zielona kawa niestety posiada mniejszą ilość kofeiny od kawy palonej jednak bez procesu palenia zachowuje swoje naturalne właściwości i składniki. Warto tutaj wyróżnić kwas chlorogenowy, który właśnie odpowiada za zdrowotne właściwości kawy i za skuteczne odchudzanie.

Niestety przygotowując napar z zielonej kawy musimy przygotować się na nieco mniej intensywniejszy smak niż to jak wygląda to u kawy parzonej. Taka ciekawostka kawa ta jest oczywiście znana na całym świecie już od tysięcy lat, jednak większość mieszkańców traktowała to jako naturalny pobudzacz a w niektórych krajach takich jak Chiny czy Singapur przyjęły się tradycje wykorzystywania kawy głównie do celów medycznych.


W Polsce zielona kawa z roku na rok zyskuje na popularności, a to głównie ze względów na pomoc osobom odchudzającym się oprócz nasion chia o których pisałem w oddzielnym artykule lub też babka płesznik zielona kawa stanowi naturalny suplement odchudzający a do tego bardzo tani w porównaniu do specjalistycznych tabletek czy suplementów odchudzających przekraczających czasem nawet 200 zł za opakowanie. Zielona kawa to idealna propozycja dla osób chcących pozbycie się kilogramów lub też dla sportowców.

Dlaczego warto pić zieloną kawę?…

Dieta odchudzająca? Sprawdź zieloną kawę

Jak już wcześniej wspomniałem, głównym zastosowaniem zielonej kawy jest odchudzanie, zatem pojawia się pytanie – jak to w ogóle możliwe? przecież znamy kawę tylko jako pobudzacz i naturalny mocny energy drink. Odpowiedź jest prosta to działania kwasu chlorogenowego którym można przeczytać tutaj jest on w głównej mierze odpowiedzialny za skuteczność odchudzania. Jednak pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy aby zielona kawa pomogła nam w odchudzaniu przygotujmy specjalny plan dietetyczny nic nam to nie da bez odpowiedniej diety!.

Podsumowując klucz do sukcesu odchudzania to połączenie odpowiedniej suplementacji tak jak w tym artykule kawy wraz z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną dopasowaną do naszego treningu.

badania zielonej kawy

źródło: dovepress

Dla potwierdzenia swoich słów znalazłem badania dotyczące działania „zielonej kawy” dla celów odchudzających można na nim zobaczyć skuteczność prawie 15% w ciągu 20 tygodni stosowania w celach odchudzających. Jest to na pewno ciekawy środek do przetestowania i jak widać działa, w internecie można znaleźć dużo pozytywnych opinii na temat tego specyfiku.

Bezpieczeństwo

Wiele osób pewnie po przeczytaniu tego artykułu, zastanawia się nad spróbowaniem zielonej kawy. Jednak tutaj pojawiają się wątpliwości, jak wiemy duża część środków odchudzających posiada szkodliwe substancje negatywnie wpływające na zdrowie. Jak to się ma w przypadku zielonej kawy? Obecnie zostały przeprowadzone szczegółowe badania dot. bezpieczeństwa stosowania kawy i u 100% badanych nie wykryto negatywnych efektów badania wykonały odpowiednie środki badawcze na terenie USA i RPA w której ta odmiana kawy jest bardzo popularna. Swoje publikacje zamieścił też szanowany w USA doktor Joe Vinson z Uniwersytetu Scranton w Pensylwanii, który opublikował ogólnodostępne badania1 na temat skuteczności w odchudzaniu zielone kawy, które rozwiały wątpliwości dużej grupy społecznej.

Sportowcy i osoby z nadwagą powinny zdecydowanie zastanowić się nad stosowaniem tego suplementu, taka kawa idealnie komponuje się na poranek czy też w czasie większej aktywności fizycznej. Zalecana dawka to około 3 filiżanek dziennie w ciągu doby dla celów odchudzających

Plusy i minus zielonej kawy

plusy i minus zielonej kawy

  1. Wysokie działania pobudzające posiada kofeinę (jednak mniejsze niż w przypadku kawy palonej)
  2. Działanie prozdrowotne kwasu chlorogenowego
  3. Odchudzanie, odchudzanie i jeszcze raz odchudzanie!
  4. Działa ochronnie na miażdzycę i naczynia krwionośne
  5. Minimalizuje szansę na wystąpienie kamicy żółciowej
  6. Niska cena

Minus ??

Zdecydowanie nie każdemu może przypaść do gustu „specyficzny smak”

Gdzie można kupić zieloną kawę?Zastawiając się nad zakupem zielonej kawy mamy naprawdę szeroką ofertę na polskim rynku. Najbardziej populaną odmianą jest kawa mielona santos, następnie też dużo pozytywnych opinii możemy znaleźć na temat Natural Mojo. Inne popularne nasiona to tabletki zawierające skłądniki zielonej kawy, dla kogoś kto nie lubi pić kawy. Tradycyjnie już zieloną kawę można kupić głównie w sklepach zielarskich i internetowych a ceny dobrej kawy zielonej zaczynają się od 30 zł za 1 KG.

A Wy, już stosowaliście tą metodą na odchudzanie? jaka jest wasza opinia ?

Źródła
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3267522/1

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *