Witamina b17 (Amigdalina) na raka? • Cena • Gdzie kupić? • Skutki uboczne

Witamina B17 (Amigdalina) cudowny lek na raka?

W dzisiejszym artykule poruszę nieco kontrowersyjny temat o znanej witaminie.

enaturablog - witamina b17 cena

Witaminę B17 znaną pod nazwą amigdalina możemy spotkać w naturalnych miejscach w przyrodzie i w licznych nasionach orzechów czy migdałów. Witaminę B17 znajdziemy także w ziarnach zbóż, owsie, w brązowym ryży czy fasoli, tak naprawdę witaminę B17 można znaleźć pod wieloma formami i sami nawet nieświadomie na pewno jakąś część jej dostarczamy do organizmu.

Witaminę B17 odkryto w XIX w, początkowo nie znano do końca ich właściwości, jednak po jakimś czasie odkryto jej działania antynowotworowe, które z kolei są mocno kontrowersyjne, o czym napiszę nieco dalej.

Witamina posiada składa się z 3 kontrowersyjnych składników takich jak benzaldehyd, cyjanek czy glukoza. Przyjmując witaminę w kapsułce nie udowodniono szkodliwych właściwości, ponieważ wyżej wymienione składniki działają tylko w spotkaniu z beta-glukozydazą która występuje w komórkach rakowych. Warto dodać, że sama witamina jest w pochodzeniu 100% roślinnego, jednak przy większych dawkach, może być bardzo niebezpieczna poprzez rozprzestrzeniana się cyjanku w organizmie.

Od wieczny spór polega na zwolenników i przeciwników amigdaliny, którzy twierdzą, że witamina poprzez duże dawkowanieernst krebs znany biochemik cyjanowodoru i aldehydu, może doprowadzić do ostrych powikłań czy nawet śmierci. Zwolennicy natomiast i odkrywca dr. Ernst Krebs oświadczył, że swoje badania pozwalają mu na głoszenie tezy, że witamina B17 działa skutecznie nowotworowo przy czym nie powoduje, żadnych skutków ubocznych. Myślę, że obie strony mają trochę racji a witamina B17 w mniejszych ilościach na pewno nie zaszkodzi, dlatego, że spożywamy ją prawie codziennie.


Za stosowaniem amigdaliny przemawiają też stare notatki chińczyków i rzymian, którzy twierdzili, że przyjmowanie migdałów i wyselekcjonowanych orzechów pomaga na nieuleczalne w tamtych czasach choroby dziś zwane chorobami nowotworowymi.


Skutki uboczne stosowania amigdaliny

Popularność medycyny naturalnej i bardzo drogie leczenie antynowotworowe przyciągają zwolenników naturalnych alternatyw leczenia nowotworów. Do dzisiaj nie znaleziono potwierdzeń, że stosowanie witaminy B17 wraz z popularnym lekami nowotworowymi może powodować jakieś skutki uboczne, mało kto obecnie decyduje się na takie kroki.

Nazwa Witaminy B17 też jest nieco niepoprawna i może wprowadzać w błąd. Przy naprawdę dużych dawkach amigdaliny możemy zatruć się cyjankiem, która rozkłada się podczas przyjmowania (kwestia sporna)

Działanie amigdaliny wpływa na komórki nowotworowe ale także na te zdrowe, negatywne działanie ma tutaj głównie cyjanek, który rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie i może zarówno pomóc jak też zaszkodzić. Amigdalina jest to dobry suplement dla osób, które zmagają się z ciężkimi schorzeniami i chorobami, ale musi być stosowana bardzo mądrze przy konsultacji lekarskiej.

Na dzień dzisiejszy, szacunki wynoszą, że leczenie witaminą b17 jest jak najbardziej możliwe poparte sukcesami. Ilość uleczonych pacjentów od raka wynosi około 100-200 tys. na całym świecie. Popularyzację leczenia amigdaliną wprowadził dr Ernesto Contrerasa Rodriguez, który prowadzi swoją placówkę i z sukcesami leczy chorych na raka z całego świata.

Poniżej ciekawa opinia


Gdzie kupić witaminę b17?Witaminę B17 możemy kupić w aptekach stacjonarnych jak również w sklepach internetowych, jednak tutaj trzeba skupić wzmożoną ostrożność, ponieważ dużo tabletek jest podrabianych, dlatego najlepiej przed zakupem sprawdzić opinie sklepów i ich wiarygodność. Witaminę B17 możemy kupić z różnych składników jak np. Ekstrakt z pestek Moreli (Prunus armeniaca L.) popularnej firmy medycyny naturalnej altermedica, zalecane stosowanie to 1 kapsułka dziennie po posiłku. Amigdalina jest ogólnodostępna i nie jest potrzebna na nią żadna recepta. Ceny kształtują sie na poziomie od 40 do nawet 100 zł za 60 kapsułek witaminy b17 w postaci tabletek doustnych, tak więc jak widać wybór jest bardzo dużo.

A jaka jest wasza opinia na temat witaminy b17? próbowaliście już?

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *