Pokrzywa indyjska • Właściwości • Opinie • Herbata • Skutki uboczne

Czy warto stosować pokrzywę indyjska zwaną jako (forskolina)?

pokrzywa indyjska właściwości

Pokrzywa indyjska to popularne zioło, które zawitało do nas z Dalekiego Wschodu z takich krajów jak Chiny, Tajlandia lub jak też nazwa wskazuje pochodzenie indyjskie. Sama pokrzywa zyskała na popularności w ostatnim czasie, podczas gdy odkryto jej właściwości odchudzające, jest to naturalny spalacz tłuszczu. Jak również roślina posiada wiele innych prozdrowotnych właściwości, zatem skutecznie pomaga w chorobach górnych dróg oddechowych czy też układu moczowego. W wielu przypadkach stwierdzono skuteczność walki z łuszczycą za pomocą pokrzywy indyjskiej.

Głównym składnikiem pokrzywy jest forskolina substancja, która występuje w korzeniu potrafi skuteczni spalać tłuszcz i wpływać na poprawę stanu zdrowia.


W krajach w których pokrzywa indyjska nie występuje przyjęło się stosowanie preparatu „Forskolin” który pochodzi z rośliny pokrzywy coleus forskohla, posiada on o wiele więcej składników i pomaga produkować cAMP to właśnie dzięki uwalnianiu tej substancji zwiększamy spalanie tłuszczów. Zioła z pokrzywy oprócz redukcji tłuszczu skutecznie pomagają przy utrzymaniu odpowiedniego metabolizmu i układu krążenia. W Europie pokrzywa jest znana pod nazwą Forskolin najbardziej popularnego leku na odchudzanie w 100% naturalnego, dawka suplementu jest zwiększona do aż 5 razy więcej niż jest w jednym korzeniu z pokrzywy!

Główne zastosowania pokrzywy indyjskiej:

– Spalanie tłuszczów, aktywuje produkcję cAMP, która jest odpowiedzialna za uwalnianie wolnych rodników i tłuszczów
– Aktywuje w komórkach enzym lipazy hormonozależnej (HSL)
– Poprawia procesy trawienne i odpowiedniego metabolizmu
– Stymuluje wydzielanie hormonów tarczycy
– Pozytywnie wpływa na samopoczucie

Schemat działania forskoliny

Schemat działania forskoliny - enaturablog.pl

Czy działa na odchudzanie?

Preparat „Forskolin” nie na darmo dostał tytuł roku 2014 jako suplementu wspierającego odchudzanie, tabletki rekomendowane są dla osób mających problem z nadwagą i problemami z metabolizmem, a także trawieniem. Szczególnie przyda się to osobom, którzy posiadają niski poziom cAMP, których uwalnianie jest niezbędne do utraty masy ciała.

Odchudzające działanie zostało potwierdzone przez badania w których testowano systematyczne stosowanie dawki 250mg pokrzywy indyjskiej. Badania odbyły się w Indiach i trwały 3 miesiące podczas stosowania stwierdzono systematyczną utratę wagi trzymając się specjalnie przygotowanej diety z ziołem. Konsekwencją badań otrzymany wynik jasno stwierdził, że z każdym miesiącem badana liczba 300 kobiet traciła od 5 do 10 % masy ciała, co stanowi całkiem dobry wynik patrząc na skuteczność innych suplementów.

Obecnie trwają badania w licznych uniwersytetach mających potwierdzić 100% skuteczność działania pokrzywy na osoby z nadwagą, takie badania wykonuje Uniwersytetu w Kansas czy też Uniwersytet Baylor w USA, jednak na wyniki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Sposób użycia dla (400mg)

Coleus forskohlii (korzeń z pokrzywy indyjskiej)

  • Dla osób dorosłych 1-2 tabletki dziennie.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia!

Gdzie kupić?Najbardziej popularny środek na odchudzanie w 100% naturalny spalacz tłuszczu zawierający pokrzywę indyjską, możemy kupić w postaci suplementu Forskolina jest on dostępy w większości polskich sklepów medycyny naturalnej czy też aptek internetowych. Sam suplement jest bardzo wydajny w zależności od producenta jak np. SWANSON możemy kupić 60 tabletek za około 25 zł co czyni pokrzywę bardzo tanim suplementem, który warto przetestować.

Podsumowanie

Myślę, że dla osób z problemami trawienia czy też dla osób zmagającym się otyłością przetestowanie kuracji pokrzywą indyjską będzie najlepszą opcją. Obecnie nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych i jeżeli będziemy się stosowali do zaleceń producenta, który w większości przypadków poleca 2 tabletki dziennie, powinniśmy spokojnie poczekać na efekty.

A Wy co sądzicie o Forskolinie? Stosowaliście już jakieś diety odchudzające?

Źródła

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/pokrzywa-indyjska-forskolina-wlasciwosci-zastosowanie-dawkowanie_45093.html
http://www.czytelniamedyczna.pl/5805,pokrzywa-indyjska-coleus-forskohlii-briq-wlasciwosci-biologiczne-i-aktywnosc-te.html

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *