Ostropest plamisty • mielony • cena • właściwości • przeciwwskazania

Ostropest plamisty mielony – właściwości zdrowotne tej cudownej roślinki

ostropest plamisty mielony naturalna roślinka

Pewnie spotkałeś się z ostropestem w swoim ogródku, jednak nie zwróciłeś na niego uwagi a ta roślina ma bardzo dużo zdrowotnych właściwości, o których pewnie nie wiedziałeś drogi Czytelniku.

Może na początek o pochodzeniu rośliny jak pewnie zauważyłeś występuje ona w Europie Południowej, Afryce Północnej a także w niektórych rejonach Azji. Jest to roślina, która została rozpowszechniona na całym świecie między innymi ze względu na niskie wymagania ostropestu co do warunków w jakich może przebywać. Pewnie nie każdy z Was wie ale ostropest to bardzo bliski bratanek słonecznika.. tak właśnie znanego z Polskich ogrodów słonecznika :). Ostropest plamisty potrafi osiągnąć nawet 1,5 metra, a ze względu na swoje właściwości wykorzystywane w lecznictwie i medycynie naturalnej jest uprawiani sezonowo na całym świecie.

A więc teraz przejdźmy do szczegółów Ostropest plamisty jest wykorzystywany głównie w celu ochrony wątroby jest dodawany do większości leków osłonowych dostępnych na rynku skutecznie pomaga regenerować wątrobę i jest rekomendowany dla osób mających właśnie problemy z tym narządem

Zastosowanie ostropestu plamistego

Jest bardzo szerokie jednak myślę, że warto wymienić…

  • Roślina pomaga skutecznie w walce z chorobą alkoholową
  • Wszystkimi odmianami wrażliwości wątroby
  • Przy zatruciach grzybami
  • Wirusowe zapalenie wątroby A,B i C


Dodatkowo Ostropest plamisty działa skutecznie na poprawę koncentracji i pamięci przy czym usuwa wolne rodniki w naszych organizmie co właśnie przyczynia się do zwiększonej koncentracji, ostropest z sukcesem pomaga także przy leczeniu cukrzycy a zawarta w nim sylimaryna obniża poziom glukozy we krwi i jednocześnie ma wpływ na obniżkę cholesterolu co są dwoma bardzo ważnymi czynnikami przemawiającymi za stosowaniem ostropestu plamistego

Ciekawa infografika na temat ostropestu…

źródło : facebook.com/modnystyl2013

 

Ostropest plamisty czy istnieją przeciwwskazania?

U badanych osób nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań, jednak tradycyjnie jest to produkt naturalny z rośliny, który trudno przedawkować. Ostropest plamisty posiada ogromną moc oczyszczającą organizm i tradycyjnie nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i małe dzieci.

Jednak z zebranych prze zemnie badań w internecie stwierdzam, że istnieje grupa osób, która poprzez stosowanie ostropestu dostała silne bóle głowy, wymioty czy dziwne bóle jednak są to pojedyńcze przypadki. Osoby chore na cukrzyce powinny zachować szczególną ostrożność podczas przyjmowania ostropestu, również warto wstrzymać się z nadmiernym współżyciem ponieważ obniża on działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Przyjmowanie Ostropestu plamistego – odpowiednie dawki

Ostropest plamisty jak już wiesz jest to naturalna roślina, którą możemy przyjmować na wiele sposobów, jednak najlepszą i rekomendowaną opcją jest korzystanie z nasion najlepiej mielonych, dobrą opcją dla osób mniejszych jest ten ostropest w formie oleju.

Zalecana dzienna porcja to 1-2 łyżeczki ziaren, oczywiście ziarna możemy dodać do prawie każdego posiłku dzięki temu, że ostropest plamisty nie posiada jakiegoś konkretnego smaku sprawdzi się zarówno podczas śniadania i kolacji i potraw słonych i słodkich.

Polecane opcje przyjmowania to napar lub miksowanie w blenderze przy tej pierwszej opcji wystarczy, że zmielimy dwie łyżeczki ziaren i wrzucimy je do gorącej wody następnie nakładamy jakiś ręcznik na głowę i wdychamy, jak każdy lek inhalacyjny 🙂 . Jeśli chodzi o miksowanie to fajnym sposobem jest koktajl bananowy z licznymi owocami z dodatkiem ostropestu warto przygotować swoją sprawdzoną mieszankę. Połączenie ostropestu plamistego z zdrowymi owocami, może dać naprawdę dobre efekty

Ostropest plamisty cena – Gdzie warto szukać?Ostropest niestety nie jest dostępny w większości sklepów, znajdziemy go w większych hipermarketach w bio działach jednak ceny potrafią tam sięgać nawet 50 zł za 1KG co jest zupełnie nieopłacalne. Dlatego najlepszym sposobem jest zamówienie świeżych nasion od sprawdzonych producentów, których możesz znaleźć na mojej stronie internetowej. Średnia cena ziaren ostropestu plamistego w internecie to około 15 zł za 1KG, a ze sprawdzonych dystrybutorów mogę polecić z czystym sumieniem Intenson sam korzystam już od kilku miesięcy i ostopest naprawdę dobrze się mieli

A Wy już korzystaliście z ostropestu na problemy z wątrobą? Jakie są wasze opinie?

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *