Omułek zielonowargowy idealny na stawy • Właściwości • Skutki uboczne • Cena

Omułek zielonowargowy właściwości

omułek zielonowargowy czy posiada właściwości i skutki uboczneOmułek zielonowargowy pochodzi z terenów Nowej Zelandii, od kiedy odkryto jest właściwości lecznicze i prozdrowotne został systematycznie hodowany i eksportowany do innych krajów. Omułek to inaczej małże zielone, które posiadają dużo ilość witamin, aminokwasów, kwasów tłuszczowych omega3 czy komplet witamin C,A D1, pomaga przy bólach stawów i powrotu do pełnej sprawności fizycznej po różnych chorobach.

Na rynku coraz częściej można znaleźć ciekawe suplementy medycyny naturalnej jak omawiany omułek tak samo jak inne moje artykuły o np. liściu oliwnym, który ma nieco inne zastosowania ale działanie i produkcja jest bardzo podobna do omułka… ba nawet jest tworzony przez tego samego producenta. Zadanie omułka to dostarczenie odpowiedniej ilości witamin i wartości odżywczych tak ważnych przy walce z reumatyzmem wszelkiego rodzaju bólami stawów czy pleców, badania pokazały, że poprawę zaobserwowano u około 70-80% co jest fenomenalnym wynikiem jak na bardzo tani suplement diety. A to wszystko omułek zielonowargowy zawdzięcza dużej ilości glikozaminoglikanów, kwasu krzemowego i żelaza co skutecznie pomaga odwrócić nawrót bólu.

Omułek zielonowargowy to w 100% naturalny preparat producenci raczej nie dodają do niego żadnych szkodliwych substancji, przykładowe opakowanie tabletek z omułka zawiera 80% jego pierwotnej właściwości, reszta to kwasy magnezowe i nienasycone.

Teraz przejdzmy do składników tego cudownego leku..

Składniki:


 • fosfolipidy
 • kwasy omega3
 • kwasy krzemowe
 • Witaminy E, A, C, B12, B5 i inne
 • Duża ilość żelaza i wapniu

Na co może nam pomóc?

 • Częste stany zapalne
 • Zmniejsza ból mięśni i stawów
 • Dostarcza do organizmu dużą ilość żelaza i witamin
 • Pomocniczy przy zapaleniu stawów i tkanki kostnej
 • Z sukcesami stosowany przy chorobach skóry trądziku i łuszczycy
 • Pomaga osiągnąć wyższą sprawność fizyczną dla osób o dużym zapotrzebowaniu na witaminy
 • I wiele wiele innych zastosowań prozdrowotnych

Czy stosowanie omułka ma jakieś przeciwwskazania i skutki uboczne?

Generalnie nie udało mi się znaleźć żadnych negatywnych opinii ani recenzji na forach polskich i zagranicznych raczej same pozytywy podkreślam, że jest to naturalny suplement, który daje efekty tylko przy dłuższym stosowaniu. Jednak pamiętajmy, że jak każdy lek/suplement nie powinien być używany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią wtedy należy udać się na konsultację do lekarza, aby dokładnie przeanalizować indywidualną sytuację.

Badania na amerykańskim uniwersytecie „Harvarda” nie zdiagnozowały żadnych negatywnych efektów na grupie ponad 50 osób, jednak warto pamiętać, że nie jest to do końca przetestowany suplement ze względu, że dopiero niedawno pojawił się na rynku. Jednak stosując zalecaną dawkę omułka zielonowargowego nie powinno być żadnych negatywnych efektów.

Jednak należy podkreślić, że omułek zielonowargowy to przetworzona małż nowozelandzka, dlatego osóby mające alergię lub uczulenie na małże, nie powinny go stosować jak również osoby z problemami wątrobowymi.

Jaką formę omułka wybrać tabletki czy maść? Gdzie kupić?Do wyboru mamy dwie opcje omułka zielonowargowego najbardziej popularną są tabletki w formie 500mg przetworzonej małży nowozelandzkiej cena wacha się tutaj od 20 do 60 zł i zawiera 60 tabletek, które spokojnie starczą nam na 2 miesięczną kurację, jeśli chcemy użyć omułka tylko na stawy to warto zastanowić się nad zastosowaniem do miejscowo maści, która posiada dużo więcej źródła glikozaminoglikanów (GAG), można stosować długotrwale.

Omułek zielonowargowy remedium na bolące stawy?

Opinia specjalisty z zakresu medycyny naturalnej dostępna na poniższym filmie

Jak stosować omułek zielonowargowy?

Jeśli chcemy stosować w ramach uzupełnienia diety i przy drobnych zapaleniach stawów lub mięśni zalecana dawka to do 1000 mg czyli 2 tabletki dziennie, przy większych bólach wg. różnych producentów można stosować od 3 do nawet 6 tabletek dziennie po 2x dziennie. Jeśli chcemy pozbyć się bólu na dłuższy okres należy stosować omułek przez minimum 3 miesiące w ciągu roku.

Related Post

One Comment

 1. Bardzo ciekawy artykuł! Również doceniamy wartości zdrowotne małż nowozelandzkich, a według listy Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska Blue Ocean Institute, nowozelandzkie małże zielone uznawane są za jedne z najbardziej ekologicznych owoców morza i są ogromnym źródłem żelaza, betainy oraz glikozoaminoglikanów. Czy wiedzieliście, że olej z nowozelandzkich małży zielonych potrafi znacznie zmniejszyć ból i zwiększyć ruchomość stawów?
  Zapraszamy do nas: https://siegajpozdrowie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *