Miód Manuka – Właściwości, cena, ranking, działanie, dawkowane.

Miód Manuka Cena Właściwości

miód manuka cena gdzie kupić?

Miód manuka co kryje się pod tą nazwą? Jak sama nazwa wskazuje jest to miód jednak nie taki zwykły jakby Wam się wydawało posiada on bardzo mocne właściwości antyseptyczne i antybakteryjne wzmacniając przy tym organizm. Jednak aby miód dostarczył nam zdrowotnych właściwości musi być 100% naturalny i przetwarzany według określonych standardów z wysokim stężeniem methylgloxalu. To dzięki substancji methylgloxalu (MGO) miód manuka posiada właściwości antybakteryjne a im więcej MGO tym te właściwości są mocniejsze.

Miód manuka nie jest typowym lekiem jest raczej suplementem diety bogatym w wiele witamin. Tylko miody o wysokim stężeniu mają właściwości lecznicze posiadają one nawet o 500 razy więcej MGO niż zwykłe miody. W stosowaniu miodu manuka nie stwierdzono żadnych objawów ubocznych.

Na co działa „cudowny” miodek?

Miód manuka ma wiele właściwości dzięki licznym składnikom i MGO skutecznie pomaga w walce z

 • Zakażeniach bakteryjnych
 • W stanach zapalnych
 • Zakażeniach wirusowych
 • Zakażeniach grzybicznych

Pomaga w walce z dużą ilością chorób.


Docelowymi biorcami miodu są osoby mające problem z przewodem pokarmowym. Naukowcy potwierdzili, że miód manuka z sukcesem pomaga w leczeniu trawienia, jelit, żołądku.

Skutecznym jest także na drobnoustroje wywołane przez gronkowce i paciorkowce w układzie dróg moczowych. Podobnie jak maści z betuliny zawartej w brzozie i soku z brzozy o którym można przeczytać tutaj :

Przeczytaj więcej o:  Gdzie kupić najlepszy sok z brzozy? – cudowne właściwości soku z brzozy kliknij tutaj i dowiedz się więcej, kompleksowy poradnik zbierania soku z brzozy

Zawiera także substancje pomagające gojenie się ran i pęcherzów skórnych czy młodzieńczego trądziku. Oczywiście miód manuka wzmacnia odporność dzięki czemu jesteśmy bardziej odporni na czyhające zagrożenia szczególnie w okresie  wzrostu bakterii jesień/zima.

Potwierdzone działanie na takie bakterie takie jak 

 • Gronkowce w tym MRSA*
 • Piaciorkowce w tym metycylinooporne
 • Pałeczki jelitowe
 • Helicobacter pylori
 • Choroby układu pokarmowego

Miód Manuka Cena Gdzie Kupić?

Kupując miód manuka będziemy musieli się przygotować na dość spory wydatek, jednak nie warto oszczędzać tylko kupić najwyższej jakości miód inaczej może on stracić właściwości antyseptyczne.

Ze względu na dużą ilość zapytań udostępniamy kryteria, które pomogą Ci w zakupie odpowiedniego miodu.

Kupując Miód manuka oprócz ceny warto zwrócić uwagę na :

 • Pochodzenie najlepsze te z terenu Nowej Zelandii i krzewów Manuka
 • O gorzkim smaku ” 100% naturalny” największe właściwości lecznicze
 • Posiada silny zapach
 • O największych właściwościach na KG masy substancji methylglyoxal MGO

 

Miód Manuka Ranking Najlepszych Miodków na Ceneo

W internecie i sklepach zielarskich możemy zakupić miód manuka ceny wachają się od 70 do 400 zł. Cena zależy od pojemności słoika 500g, 1kg oczywiście im więcej tym większy stosunek cena/jakość. Jednak dokonując zakupu starajmy się zwracać uwagę na ilość methylogloxalu.

Poniżej najbardziej popularne miody manuka, poniżej możecie Państwo porównać opinię miodów na witrynach sklepów, wybrać najlepszy i najtańszy i dokonać szybkiego zakupu.


 

Cena miodu manuka może trochę martwić, ponieważ jest droższa prawie o 7 razy niż cena zwykłego miodu. Jednak tylko miód manuka posiada dużo właściwości methylogloxalu i potrafi wyleczyć naprawdę ciężkie schorzenia o czym można przeczytać odnośnikach witryny. Wybierając sklep w którym dokonamy zakupu warto najpierw sprawdzić opinię np. na serwisie ceneo można znaleźć rzetelne opinię i dokonać najtańszego zakupu danego produktu. Warto też zwrócić uwagę na sposób przechowywania miodu manuka ponieważ jest bardzo wrażliwy na nieodpowiednie przechowywanie takie jak trzymanie na słońcu czy w bardzo ciepłej temperaturze. Wtedy Miód manuka może stracić swoje właściwości . Polecanym produktem jest zdecydowanie „Miód Manuka” firmy Manuka Heath posiada w swojej ofercie naprawdę bardzo dużą ilość miodów.

A tutaj można zaleźć więcej informacji na temat leczniczych właściwości miodku manuka.

 

Zobacz także: Kilka słów o Liściu oliwnym – niezwykła moc natury na gronkowca i trądzik zawarta w tabletkach. Przeczytaj i popraw swoje zdrowie już dziś

Co szukają nasi użytkownicy:

 miód manuka 400
 miód manuka gdzie kupić
 miód manuka 550

Źródła :

 1. http://forum.poradnikzdrowie.pl/showthread.php?27118-Czy-mi%C3%B3d-manuka-rzeczywi%C5%9Bcie-pomaga/page3
 2. Pucek R. Leczenie miodem. Wyd. Baobab, Warszawa 2007
 3. Crane E.: Honey. A comprehensive survey. Heinemann, London 1976; 173-4.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *